Lyon – Rennes Maç Tahmini
Ligue 1 · 3 Mayıs 2026 21:45 · Sonuç 4-2. Tahminimiz: Lyon kazanır (%42) · oran 2.20. En olası seçim 1.5 Üst %83 (oran ~1.24). Tahmin tuttu ✓
Maç sonucu
Karşılıklı gol
Gol sayısı (üst)
Gol beklentisi: Lyon 1.64 – 1.37 Rennes
En olası skorlar
1-1 12%2-1 9%1-2 8%1-0 8%2-0 7%
Neden?
- Form: Lyon son 5 maçta ortalama 2.0 puan, Rennes 2.6 — Rennes formda önde.
- İki takımın güç puanı birbirine yakın.
- Hücum: Lyon maç başına 1.52 gol beklentisi (xG) üretiyor, Rennes 1.74. Savunmada Lyon 1.57, Rennes 1.56 xG yiyor.
- Bahis siteleri de ev sahibi tarafını favori görüyor (%44); görüşler örtüşüyor.
- Gol beklentisi: Lyon 1.6 – Rennes 1.4; 2.5 üstü ihtimali %58, karşılıklı gol %65.
Lyon – Rennes geçmiş maçları (H2H)
Son 8 karşılaşma: Lyon 5 galibiyet, 0 beraberlik, Rennes 3 galibiyet. Maç başına ortalama 4.0 gol, karşılıklı gol oranı %62, 2.5 üst %88.
| Tarih | Lig | Maç | Skor | Sonuç |
|---|---|---|---|---|
| 2026-09-19 | Ligue 1 | Lyon – Rennes | 4-0 | Lyon kazandı |
| 2026-05-03 | Ligue 1 | Lyon – Rennes | 4-2 | Lyon kazandı |
| 2025-09-14 | Ligue 1 | Rennes – Lyon | 3-1 | Rennes kazandı |
| 2025-04-26 | Ligue 1 | Lyon – Rennes | 4-1 | Lyon kazandı |
| 2024-08-18 | Ligue 1 | Rennes – Lyon | 3-0 | Rennes kazandı |
| 2024-01-26 | Ligue 1 | Lyon – Rennes | 2-3 | Rennes kazandı |
| 2023-11-12 | Ligue 1 | Rennes – Lyon | 0-1 | Lyon kazandı |
| 2023-04-09 | Ligue 1 | Lyon – Rennes | 3-1 | Lyon kazandı |
Bahis sitelerinin oranları
| Site | 1 | X | 2 | O2.5 | U2.5 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bet365 | 2.10 | 3.50 | 2.88 | 1.67 | 2.20 |
| Bet&Win | 2.20 | 3.70 | 3.00 | — | — |
| BetVictor | 2.15 | 3.50 | 2.90 | — | — |
| Betfred | 2.20 | 3.60 | 3.00 | — | — |
| Ladbrokes | 2.20 | 3.70 | 3.00 | — | — |
Oranlar bilgi amaçlıdır ve değişebilir. Bahis kaybettirir; 18+.
Son maçlar
Sık sorulanlar
Lyon – Rennes maçını kim kazanır?
Modelimize göre lyon kazanır ihtimali %42; beraberlik %28.
Karşılıklı gol var mı?
Karşılıklı gol var ihtimali %65. Gol beklentisi Lyon 1.64 – 1.37 Rennes.
2.5 üst mü alt mı?
2.5 üst ihtimali %58, alt %42. 1.5 üst %83, 3.5 üst %34.
Lyon – Rennes maçlarında geçmişte ne oldu?
Son 8 karşılaşmada Lyon 5, Rennes 3 galibiyet aldı, 0 maç berabere bitti. Maç başına ortalama 4.0 gol atıldı; karşılıklı gol oranı %62.
Bu tahmin ne kadar güvenilir?
Güven: Yüksek. Veri tam, bahis siteleriyle uyumlu. Geçmişte %80+ dediğimiz seçimler yaklaşık %82 tuttu; garanti yoktur, bahis kaybettirir.
Uygulamada aç: canlı skor, kupon, oran karşılaştırma →
3 Mayıs 2026 günü diğer Ligue 1 maçları
- Lille – Le Havre 1.5 gol üstü %75
- Auxerre – Angers 3.5 gol altı %79
- Paris FC – Brest 1.5 gol üstü %75
- Strasbourg – Toulouse 1.5 gol üstü %77
- Lyon – Rennes 1.5 gol üstü %83
Günün en güçlü tahminleri
- AZ Alkmaar – Twente 1.5 gol üstü %89
- Magdeburg – Hertha 1.5 gol üstü %88
- Elversberg – Paderborn 1.5 gol üstü %87
- Volendam – Heerenveen 1.5 gol üstü %87
- For Sittard – Feyenoord 1.5 gol üstü %86
- Inter – Parma 1.5 gol üstü %86
- Hannover – Preußen Münster 1.5 gol üstü %86
- Man United – Liverpool 1.5 gol üstü %86
İlgili sayfalar
- Lyon maç tahminleri ve form
- Rennes maç tahminleri ve form
- Ligue 1 tahminleri ve puan durumu
- 3 Mayıs 2026 tüm maç tahminleri
- Günün banko maçları
- KG var tahminleri
- Alt üst tahminleri
- Skor tahminleri
- KG var, 2.5 üst ne demek?
- Tahminler nasıl hesaplanıyor?
Son güncelleme:
