Celtic – Aberdeen Maç Tahmini
Premiership · 2 Eylül 2026 21:45 · Sonuç 3-0. Tahminimiz: Celtic kazanır (%81) · oran 1.28. En olası seçim 1.5 Üst %89 (oran ~1.13). Tahmin tuttu ✓
Maç sonucu
Karşılıklı gol
Gol sayısı (üst)
Gol beklentisi: Celtic 2.9 – 0.72 Aberdeen
En olası skorlar
2-0 11%3-0 11%2-1 8%4-0 8%3-1 8%
Neden?
- Form: Celtic son 5 maçta ortalama 3.0 puan, Aberdeen 0.6 — Celtic formda önde.
- Güç farkı belirgin: Celtic güç puanında 213 puan önde.
- Bahis siteleri de ev sahibi tarafını favori görüyor (%79); görüşler örtüşüyor.
- Gol beklentisi: Celtic 2.9 – Aberdeen 0.7; 2.5 üstü ihtimali %70, karşılıklı gol %54.
Celtic – Aberdeen geçmiş maçları (H2H)
Son 8 karşılaşma: Celtic 7 galibiyet, 1 beraberlik, Aberdeen 0 galibiyet. Maç başına ortalama 3.62 gol, karşılıklı gol oranı %62, 2.5 üst %75.
| Tarih | Lig | Maç | Skor | Sonuç |
|---|---|---|---|---|
| 2026-09-02 | Premiership | Celtic – Aberdeen | 3-0 | Celtic kazandı |
| 2026-03-04 | Premiership | Aberdeen – Celtic | 1-2 | Celtic kazandı |
| 2025-12-21 | Premiership | Celtic – Aberdeen | 3-1 | Celtic kazandı |
| 2025-08-10 | Premiership | Aberdeen – Celtic | 0-2 | Celtic kazandı |
| 2025-05-14 | Premiership | Aberdeen – Celtic | 1-5 | Celtic kazandı |
| 2025-02-25 | Premiership | Celtic – Aberdeen | 5-1 | Celtic kazandı |
| 2024-12-04 | Premiership | Aberdeen – Celtic | 0-1 | Celtic kazandı |
| 2024-10-19 | Premiership | Celtic – Aberdeen | 2-2 | Beraberlik |
Bahis sitelerinin oranları
| Site | 1 | X | 2 | O2.5 | U2.5 |
|---|---|---|---|---|---|
| Betfair Exch. | 1.27 | 6.60 | 14.00 | 1.43 | 2.98 |
| Bet365 | 1.19 | 6.50 | 11.00 | 1.40 | 3.00 |
| Bet&Win | 1.27 | 5.75 | 9.50 | — | — |
| BetVictor | 1.22 | 5.75 | 10.00 | — | — |
| Betfred | 1.25 | 6.00 | 11.00 | — | — |
| Paddy Power | 1.20 | 6.00 | 13.00 | — | — |
| SkyBet | 1.22 | 5.75 | 9.50 | — | — |
Oranlar bilgi amaçlıdır ve değişebilir. Bahis kaybettirir; 18+.
Son maçlar
Sık sorulanlar
Celtic – Aberdeen maçını kim kazanır?
Modelimize göre celtic kazanır ihtimali %81; beraberlik %14.
Karşılıklı gol var mı?
Karşılıklı gol var ihtimali %54. Gol beklentisi Celtic 2.9 – 0.72 Aberdeen.
2.5 üst mü alt mı?
2.5 üst ihtimali %70, alt %30. 1.5 üst %89, 3.5 üst %46.
Celtic – Aberdeen maçlarında geçmişte ne oldu?
Son 8 karşılaşmada Celtic 7, Aberdeen 0 galibiyet aldı, 1 maç berabere bitti. Maç başına ortalama 3.62 gol atıldı; karşılıklı gol oranı %62.
Bu tahmin ne kadar güvenilir?
Güven: Yüksek. Gol beklentisi (xG) verisi yok - bu lig için şut/xG istatistiği toplanmıyor Geçmişte %80+ dediğimiz seçimler yaklaşık %82 tuttu; garanti yoktur, bahis kaybettirir.
Uygulamada aç: canlı skor, kupon, oran karşılaştırma →
2 Eylül 2026 günü diğer Premiership maçları
- Celtic – Aberdeen 1.5 gol üstü %89
- Dundee – St Johnstone 1.5 gol üstü %76
- Kilmarnock – St Mirren 1.5 gol üstü %77
- Motherwell – Dundee United 1.5 gol üstü %80
- Falkirk – Rangers 1.5 gol üstü %82
Günün en güçlü tahminleri
- QPR – Cardiff 1.5 gol üstü %81
- Burnley – Middlesbrough 1.5 gol üstü %81
- St Truiden – St. Gilloise 1.5 gol üstü %79
- West Brom – Charlton 3.5 gol altı %76
- Millwall – Wrexham 1.5 gol üstü %75
İlgili sayfalar
- Celtic maç tahminleri ve form
- Aberdeen maç tahminleri ve form
- Premiership tahminleri ve puan durumu
- 2 Eylül 2026 tüm maç tahminleri
- Günün banko maçları
- KG var tahminleri
- Alt üst tahminleri
- Skor tahminleri
- KG var, 2.5 üst ne demek?
- Tahminler nasıl hesaplanıyor?
Son güncelleme:
