Charlton – Preston Maç Tahmini
Championship · 29 Ağustos 2026 17:00 · Sonuç 1-0. Tahminimiz: Charlton kazanır (%44) · oran 2.16. En olası seçim 3.5 Alt %78 (oran ~1.30). Tahmin tuttu ✓
Maç sonucu
Karşılıklı gol
Gol sayısı (üst)
Gol beklentisi: Charlton 1.44 – 1.07 Preston
En olası skorlar
1-1 13%1-0 11%2-1 9%0-0 9%2-0 8%
Neden?
- Form: Charlton son 5 maçta ortalama 1.8 puan, Preston 0.6 — Charlton formda önde.
- İki takımın güç puanı birbirine yakın.
- Bahis siteleri de ev sahibi tarafını favori görüyor (%46); görüşler örtüşüyor.
- Gol beklentisi: Charlton 1.4 – Preston 1.1; 2.5 üstü ihtimali %46, karşılıklı gol %53.
Charlton – Preston geçmiş maçları (H2H)
Son 7 karşılaşma: Charlton 1 galibiyet, 0 beraberlik, Preston 6 galibiyet. Maç başına ortalama 2.29 gol, karşılıklı gol oranı %43, 2.5 üst %57.
| Tarih | Lig | Maç | Skor | Sonuç |
|---|---|---|---|---|
| 2026-08-29 | Championship | Charlton – Preston | 1-0 | Charlton kazandı |
| 2026-04-11 | Championship | Charlton – Preston | 1-2 | Preston kazandı |
| 2025-10-04 | Championship | Preston – Charlton | 2-0 | Preston kazandı |
| 2020-01-18 | Championship | Preston – Charlton | 2-1 | Preston kazandı |
| 2019-11-03 | Championship | Charlton – Preston | 0-1 | Preston kazandı |
| 2016-02-23 | Championship | Preston – Charlton | 2-1 | Preston kazandı |
| 2015-10-20 | Championship | Charlton – Preston | 0-3 | Preston kazandı |
Bahis sitelerinin oranları
| Site | 1 | X | 2 | O2.5 | U2.5 |
|---|---|---|---|---|---|
| Betfair Exch. | 2.16 | 3.45 | 3.85 | 2.20 | 1.78 |
| Bet365 | 2.05 | 3.30 | 3.60 | 2.10 | 1.73 |
| Bet&Win | 2.15 | 3.30 | 3.50 | — | — |
| BetVictor | 2.10 | 3.30 | 3.60 | — | — |
| Betfred | 2.10 | 3.30 | 3.60 | — | — |
| Paddy Power | 2.10 | 3.30 | 3.50 | — | — |
| SkyBet | 2.05 | 3.30 | 3.50 | — | — |
Oranlar bilgi amaçlıdır ve değişebilir. Bahis kaybettirir; 18+.
Son maçlar
Sık sorulanlar
Charlton – Preston maçını kim kazanır?
Modelimize göre charlton kazanır ihtimali %44; beraberlik %30.
Karşılıklı gol var mı?
Karşılıklı gol var ihtimali %53. Gol beklentisi Charlton 1.44 – 1.07 Preston.
2.5 üst mü alt mı?
2.5 üst ihtimali %46, alt %54. 1.5 üst %71, 3.5 üst %22.
Charlton – Preston maçlarında geçmişte ne oldu?
Son 7 karşılaşmada Charlton 1, Preston 6 galibiyet aldı, 0 maç berabere bitti. Maç başına ortalama 2.29 gol atıldı; karşılıklı gol oranı %43.
Bu tahmin ne kadar güvenilir?
Güven: Yüksek. Gol beklentisi (xG) verisi yok - bu lig için şut/xG istatistiği toplanmıyor Geçmişte %80+ dediğimiz seçimler yaklaşık %82 tuttu; garanti yoktur, bahis kaybettirir.
Uygulamada aç: canlı skor, kupon, oran karşılaştırma →
29 Ağustos 2026 günü diğer Championship maçları
- Derby – Swansea 3.5 gol altı %76
- Middlesbrough – West Brom 1.5 gol üstü %76
- Wolves – Stoke 1.5 gol üstü %78
- Blackburn – QPR 3.5 gol altı %75
- Bolton – Lincoln 3.5 gol altı %75
- Bristol City – Portsmouth 3.5 gol altı %76
- Cardiff – Sheffield United 1.5 gol üstü %79
- Charlton – Preston 3.5 gol altı %78
- Norwich – Burnley 1.5 gol üstü %78
- Southampton – Millwall 1.5 gol üstü %78
Günün en güçlü tahminleri
- Celtic – Falkirk 3.5 gol altı %93
- Dortmund – Hamburg 3.5 gol altı %91
- Zwolle – Nijmegen 1.5 gol üstü %89
- AZ Alkmaar – Go Ahead Eagles 3.5 gol altı %87
- Elversberg – Leverkusen 1.5 gol üstü %87
- Cercle Brugge – Lommel SK 1.5 gol üstü %86
- RB Leipzig – M'gladbach 1.5 gol üstü %86
- Galatasaray – Goztep 1.5 gol üstü %84
İlgili sayfalar
- Charlton maç tahminleri ve form
- Preston maç tahminleri ve form
- Championship tahminleri ve puan durumu
- 29 Ağustos 2026 tüm maç tahminleri
- Günün banko maçları
- KG var tahminleri
- Alt üst tahminleri
- Skor tahminleri
- KG var, 2.5 üst ne demek?
- Tahminler nasıl hesaplanıyor?
Son güncelleme:
