Preston – Southampton Maç Tahmini
Championship · 2 Mayıs 2026 14:30 · Sonuç 1-3. Tahminimiz: Southampton kazanır (%46) · oran 2.10. En olası seçim 1.5 Üst %81 (oran ~1.22). Tahmin tuttu ✓
Maç sonucu
Karşılıklı gol
Gol sayısı (üst)
Gol beklentisi: Preston 1.38 – 1.75 Southampton
En olası skorlar
1-1 11%1-2 9%2-1 7%0-1 7%0-2 7%
Neden?
- Form: Preston son 5 maçta ortalama 1.4 puan, Southampton 2.2 — Southampton formda önde.
- Güç farkı belirgin: Southampton güç puanında 117 puan önde.
- Dinlenme: Preston 3 gün daha dinlenmiş (7 / 4 gün).
- Bahis siteleri de deplasman tarafını favori görüyor (%46); görüşler örtüşüyor.
- Gol beklentisi: Preston 1.4 – Southampton 1.8; 2.5 üstü ihtimali %60, karşılıklı gol %62.
Preston – Southampton geçmiş maçları (H2H)
Son 5 karşılaşma: Preston 2 galibiyet, 1 beraberlik, Southampton 2 galibiyet. Maç başına ortalama 2.8 gol, karşılıklı gol oranı %40, 2.5 üst %60.
| Tarih | Lig | Maç | Skor | Sonuç |
|---|---|---|---|---|
| 2026-11-07 | Championship | Preston – Southampton | 1-0 | Preston kazandı |
| 2026-05-02 | Championship | Preston – Southampton | 1-3 | Southampton kazandı |
| 2025-11-01 | Championship | Southampton – Preston | 0-2 | Preston kazandı |
| 2024-04-16 | Championship | Southampton – Preston | 3-0 | Southampton kazandı |
| 2023-10-25 | Championship | Preston – Southampton | 2-2 | Beraberlik |
Bahis sitelerinin oranları
| Site | 1 | X | 2 | O2.5 | U2.5 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bet365 | 3.10 | 4.00 | 2.01 | 1.57 | 2.38 |
| Bet&Win | 3.10 | 3.80 | 2.10 | — | — |
| BetVictor | 3.13 | 4.00 | 2.05 | — | — |
| Betfred | 3.25 | 3.75 | 2.05 | — | — |
| Ladbrokes | 3.10 | 3.80 | 2.10 | — | — |
Oranlar bilgi amaçlıdır ve değişebilir. Bahis kaybettirir; 18+.
Son maçlar
Sık sorulanlar
Preston – Southampton maçını kim kazanır?
Modelimize göre southampton kazanır ihtimali %46; beraberlik %24.
Karşılıklı gol var mı?
Karşılıklı gol var ihtimali %62. Gol beklentisi Preston 1.38 – 1.75 Southampton.
2.5 üst mü alt mı?
2.5 üst ihtimali %60, alt %40. 1.5 üst %81, 3.5 üst %36.
Preston – Southampton maçlarında geçmişte ne oldu?
Son 5 karşılaşmada Preston 2, Southampton 2 galibiyet aldı, 1 maç berabere bitti. Maç başına ortalama 2.8 gol atıldı; karşılıklı gol oranı %40.
Bu tahmin ne kadar güvenilir?
Güven: Yüksek. Gol beklentisi (xG) verisi yok - bu lig için şut/xG istatistiği toplanmıyor Geçmişte %80+ dediğimiz seçimler yaklaşık %82 tuttu; garanti yoktur, bahis kaybettirir.
Uygulamada aç: canlı skor, kupon, oran karşılaştırma →
2 Mayıs 2026 günü diğer Championship maçları
- Blackburn – Leicester 1.5 gol üstü %79
- Bristol City – Stoke 1.5 gol üstü %81
- Derby – Sheffield United 1.5 gol üstü %81
- Hull – Norwich 1.5 gol üstü %83
- Ipswich – QPR 1.5 gol üstü %85
- Millwall – Oxford 1.5 gol üstü %83
- Portsmouth – Birmingham 1.5 gol üstü %77
- Preston – Southampton 1.5 gol üstü %81
- Sheffield Weds – West Brom 1.5 gol üstü %81
- Swansea – Charlton 1.5 gol üstü %78
Günün en güçlü tahminleri
- Bayern Munich – Heidenheim 1.5 gol üstü %93
- Leverkusen – RB Leipzig 1.5 gol üstü %90
- Ajax – PSV Eindhoven 1.5 gol üstü %90
- Hoffenheim – Stuttgart 1.5 gol üstü %90
- Nijmegen – Telstar 1.5 gol üstü %89
- Paris SG – Lorient 1.5 gol üstü %89
- Metz – Monaco 1.5 gol üstü %89
- Groningen – Excelsior 1.5 gol üstü %86
İlgili sayfalar
- Preston maç tahminleri ve form
- Southampton maç tahminleri ve form
- Championship tahminleri ve puan durumu
- 2 Mayıs 2026 tüm maç tahminleri
- Günün banko maçları
- KG var tahminleri
- Alt üst tahminleri
- Skor tahminleri
- KG var, 2.5 üst ne demek?
- Tahminler nasıl hesaplanıyor?
Son güncelleme:
