Celtic – Rangers Maç Tahmini
Premiership · 20 Eylül 2026 14:00 · Sonuç 0-1. Tahminimiz: Celtic kazanır (%41) · oran 2.32. En olası seçim 1.5 Üst %85 (oran ~1.19). Tahmin tutmadı ✗
Maç sonucu
Karşılıklı gol
Gol sayısı (üst)
Gol beklentisi: Celtic 1.78 – 1.55 Rangers
En olası skorlar
1-1 10%2-1 9%1-2 8%2-2 7%1-0 6%
Neden?
- Form: Celtic son 5 maçta ortalama 3.0 puan, Rangers 2.4 — Celtic formda önde.
- Celtic güç puanında hafif önde (51 puan).
- Bahis siteleri de ev sahibi tarafını favori görüyor (%44); görüşler örtüşüyor.
- Gol beklentisi: Celtic 1.8 – Rangers 1.6; 2.5 üstü ihtimali %65, karşılıklı gol %64.
Celtic – Rangers geçmiş maçları (H2H)
Son 8 karşılaşma: Celtic 1 galibiyet, 3 beraberlik, Rangers 4 galibiyet. Maç başına ortalama 2.88 gol, karşılıklı gol oranı %62, 2.5 üst %62.
| Tarih | Lig | Maç | Skor | Sonuç |
|---|---|---|---|---|
| 2026-09-20 | Premiership | Celtic – Rangers | 0-1 | Rangers kazandı |
| 2026-05-10 | Premiership | Celtic – Rangers | 3-1 | Celtic kazandı |
| 2026-03-01 | Premiership | Rangers – Celtic | 2-2 | Beraberlik |
| 2026-01-03 | Premiership | Celtic – Rangers | 1-3 | Rangers kazandı |
| 2025-08-31 | Premiership | Rangers – Celtic | 0-0 | Beraberlik |
| 2025-05-04 | Premiership | Rangers – Celtic | 1-1 | Beraberlik |
| 2025-03-16 | Premiership | Celtic – Rangers | 2-3 | Rangers kazandı |
| 2025-01-02 | Premiership | Rangers – Celtic | 3-0 | Rangers kazandı |
Bahis sitelerinin oranları
| Site | 1 | X | 2 | O2.5 | U2.5 |
|---|---|---|---|---|---|
| Betfair Exch. | 2.32 | 3.95 | 3.05 | 1.59 | 2.58 |
| Bet365 | 2.15 | 3.70 | 3.00 | 1.53 | 2.50 |
| Bet&Win | 2.10 | 3.60 | 3.20 | — | — |
| BetVictor | 2.10 | 3.70 | 2.88 | — | — |
| Betfred | 2.20 | 3.75 | 3.00 | — | — |
| Paddy Power | 2.20 | 3.60 | 2.90 | — | — |
| SkyBet | 2.20 | 3.50 | 2.88 | — | — |
Oranlar bilgi amaçlıdır ve değişebilir. Bahis kaybettirir; 18+.
Son maçlar
Sık sorulanlar
Celtic – Rangers maçını kim kazanır?
Modelimize göre celtic kazanır ihtimali %41; beraberlik %28.
Karşılıklı gol var mı?
Karşılıklı gol var ihtimali %64. Gol beklentisi Celtic 1.78 – 1.55 Rangers.
2.5 üst mü alt mı?
2.5 üst ihtimali %65, alt %35. 1.5 üst %85, 3.5 üst %39.
Celtic – Rangers maçlarında geçmişte ne oldu?
Son 8 karşılaşmada Celtic 1, Rangers 4 galibiyet aldı, 3 maç berabere bitti. Maç başına ortalama 2.88 gol atıldı; karşılıklı gol oranı %62.
Bu tahmin ne kadar güvenilir?
Güven: Yüksek. Gol beklentisi (xG) verisi yok - bu lig için şut/xG istatistiği toplanmıyor Geçmişte %80+ dediğimiz seçimler yaklaşık %82 tuttu; garanti yoktur, bahis kaybettirir.
Uygulamada aç: canlı skor, kupon, oran karşılaştırma →
20 Eylül 2026 günü diğer Premiership maçları
Günün en güçlü tahminleri
- Twente – PSV Eindhoven 1.5 gol üstü %93
- AZ Alkmaar – Telstar 1.5 gol üstü %91
- Leverkusen – RB Leipzig 1.5 gol üstü %91
- Nijmegen – Go Ahead Eagles 1.5 gol üstü %90
- Feyenoord – Utrecht 1.5 gol üstü %89
- Marseille – Paris SG 1.5 gol üstü %89
- Club Brugge – Genk 1.5 gol üstü %89
- Paderborn – Hoffenheim 1.5 gol üstü %88
İlgili sayfalar
- Celtic maç tahminleri ve form
- Rangers maç tahminleri ve form
- Premiership tahminleri ve puan durumu
- 20 Eylül 2026 tüm maç tahminleri
- Günün banko maçları
- KG var tahminleri
- Alt üst tahminleri
- Skor tahminleri
- KG var, 2.5 üst ne demek?
- Tahminler nasıl hesaplanıyor?
Son güncelleme:
