Como – Parma Maç Tahmini
Serie A · 17 Mayıs 2026 13:00 · Sonuç 1-0. Tahminimiz: Como kazanır (%79) · oran 1.28. En olası seçim 1.5 Üst %82 (oran ~1.23). Tahmin tutmadı ✗
Maç sonucu
Karşılıklı gol
Gol sayısı (üst)
Gol beklentisi: Como 2.45 – 0.55 Parma
En olası skorlar
2-0 15%3-0 12%1-0 12%2-1 8%4-0 7%
Neden?
- Form: Como son 5 maçta ortalama 1.4 puan, Parma 1.4 — form dengeli.
- Güç farkı belirgin: Como güç puanında 147 puan önde.
- Hücum: Como maç başına 1.72 gol beklentisi (xG) üretiyor, Parma 0.80. Savunmada Como 0.93, Parma 1.67 xG yiyor.
- Bahis siteleri de ev sahibi tarafını favori görüyor (%79); görüşler örtüşüyor.
- Gol beklentisi: Como 2.5 – Parma 0.6; 2.5 üstü ihtimali %58, karşılıklı gol %42.
Como – Parma geçmiş maçları (H2H)
Son 8 karşılaşma: Como 4 galibiyet, 3 beraberlik, Parma 1 galibiyet. Maç başına ortalama 1.75 gol, karşılıklı gol oranı %50, 2.5 üst %25.
| Tarih | Lig | Maç | Skor | Sonuç |
|---|---|---|---|---|
| 2026-09-14 | Serie A | Como – Parma | 2-1 | Como kazandı |
| 2026-05-17 | Serie A | Como – Parma | 1-0 | Como kazandı |
| 2025-10-25 | Serie A | Parma – Como | 0-0 | Beraberlik |
| 2025-05-03 | Serie A | Parma – Como | 0-1 | Como kazandı |
| 2024-10-19 | Serie A | Como – Parma | 1-1 | Beraberlik |
| 2024-02-24 | Serie B | Como – Parma | 1-1 | Beraberlik |
| 2023-10-20 | Serie B | Parma – Como | 2-1 | Parma kazandı |
| 2023-03-18 | Serie B | Como – Parma | 2-0 | Como kazandı |
Bahis sitelerinin oranları
| Site | 1 | X | 2 | O2.5 | U2.5 |
|---|---|---|---|---|---|
| Betfair Exch. | 1.27 | 6.60 | 13.00 | 1.71 | 2.34 |
| Bet365 | 1.25 | 5.25 | 12.00 | 1.67 | 2.20 |
| Bet&Win | 1.28 | 5.75 | 10.00 | — | — |
| BetVictor | 1.22 | 5.75 | 12.00 | — | — |
| Betfred | 1.25 | 5.50 | 12.00 | — | — |
| Ladbrokes | 1.28 | 5.75 | 10.00 | — | — |
Oranlar bilgi amaçlıdır ve değişebilir. Bahis kaybettirir; 18+.
Son maçlar
Sık sorulanlar
Como – Parma maçını kim kazanır?
Modelimize göre como kazanır ihtimali %79; beraberlik %14.
Karşılıklı gol var mı?
Karşılıklı gol yok ihtimali %58. Gol beklentisi Como 2.45 – 0.55 Parma.
2.5 üst mü alt mı?
2.5 üst ihtimali %58, alt %42. 1.5 üst %82, 3.5 üst %33.
Como – Parma maçlarında geçmişte ne oldu?
Son 8 karşılaşmada Como 4, Parma 1 galibiyet aldı, 3 maç berabere bitti. Maç başına ortalama 1.75 gol atıldı; karşılıklı gol oranı %50.
Bu tahmin ne kadar güvenilir?
Güven: Yüksek. Veri tam, bahis siteleriyle uyumlu. Geçmişte %80+ dediğimiz seçimler yaklaşık %82 tuttu; garanti yoktur, bahis kaybettirir.
Uygulamada aç: canlı skor, kupon, oran karşılaştırma →
17 Mayıs 2026 günü diğer Serie A maçları
- Como – Parma 1.5 gol üstü %82
- Genoa – Milan 1.5 gol üstü %75
- Juventus – Fiorentina 1.5 gol üstü %83
- Pisa – Napoli 1.5 gol üstü %76
- Roma – Lazio 1.5 gol üstü %75
- Inter – Verona 1.5 gol üstü %86
- Atalanta – Bologna 1.5 gol üstü %83
- Cagliari – Torino 3.5 gol altı %79
- Sassuolo – Lecce 1.5 gol üstü %74
- Udinese – Cremonese 3.5 gol altı %75
Günün en güçlü tahminleri
- PSV Eindhoven – Twente 1.5 gol üstü %92
- Nijmegen – Go Ahead Eagles 1.5 gol üstü %92
- Heerenveen – Ajax 1.5 gol üstü %91
- AZ Alkmaar – NAC Breda 1.5 gol üstü %90
- Darmstadt – Paderborn 1.5 gol üstü %90
- Barcelona – Betis 1.5 gol üstü %90
- Karlsruhe – Bochum 1.5 gol üstü %90
- Bielefeld – Hertha 1.5 gol üstü %90
İlgili sayfalar
- Como maç tahminleri ve form
- Parma maç tahminleri ve form
- Serie A tahminleri ve puan durumu
- 17 Mayıs 2026 tüm maç tahminleri
- Günün banko maçları
- KG var tahminleri
- Alt üst tahminleri
- Skor tahminleri
- KG var, 2.5 üst ne demek?
- Tahminler nasıl hesaplanıyor?
Son güncelleme:
